Komunikat prasowy

Mała wielka zmiana - rusza 2. edycja programu PrzyGOTUJMY Lepszy Świat

2021-08-23
Mała wielka zmiana - rusza 2. edycja programu PrzyGOTUJMY Lepszy Świat

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat to program skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest edukacja dzieci na temat tego, jak codzienne wybory żywieniowe wpływają na zdrowie nie tylko ich samych, ale też planety. Na najaktywniejsze szkoły i klasy czekają atrakcyjne nagrody.

Inicjatywa PrzyGOTUJMY Lepszy Świat powstała z chęci pokazania najmłodszym, że drobna zmiana na naszym talerzu będzie korzystna nie tylko dla naszego zdrowia, ale może zaowocować także wielką zmianą dla środowiska. Pozwoli przywrócić ziemi bioróżnorodność, ograniczyć emisję gazów, oszczędzić hektolitry wody, uratować tysiące gatunków roślin i zwierząt.

Jak ważne są te małe kroki, pokazały wyniki pierwszej edycji programu, do którego zgłosiło się ponad 1000 szkół z całej Polski. 43 tys. uczniów zamieniło blisko 85 tys. tradycyjnych posiłków na dania roślinne. Dzięki temu udało się im zaoszczędzić około 83 mln litrów wody i 677 tys. kg CO2.

Edukacja od najmłodszych lat
W ramach programu, zainicjowanego przez markę Knorr we współpracy z ProVeg, specjaliści wraz z nauczycielami przygotowali interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Angażujące materiały, dostosowane do wieku uczniów, w przystępny sposób przybliżą dzieciom złożone zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety. Dzieci poznają także ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotują posiłki oparte na składnikach roślinnych.

Rywalizacja z nagrodami
Programowi towarzyszy konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Punkty będą przyznawane za przeprowadzenie lekcji, przygotowanie posiłków, a także wypełnienie ankiety. Trzy szkoły, które zdobędą największą liczbę punktów, wygrają wyjazd na zieloną szkołę, łączącą świetną zabawę z edukacją ekologiczną. Dla trzech najaktywniejszych placówek przygotowano także specjalne szkolenie dla podmiotów obsługujących stołówkę, by dzieci mogły jeść jeszcze smaczniej i zdrowiej. Ponadto uczniowie ze zwycięskich klas otrzymają wygodny workoplecak. Do wszystkich zarejestrowanych szkół trafią również zestawy ziaren do hodowli roślin, a każda szkoła, przystępująca do kampanii po raz pierwszy, otrzyma kolorowe plansze edukacyjne.

Zgłoszenia do udziału w 2. edycji programu edukacyjnego PrzyGOTUJMY Lepszy Świat będą przyjmowane do 30 września 2021 r. na stronie programu

Kampanię promuje hymn PrzyGotujmy Lepszy Świat. Utwór, w którym rolę instrumentów grają warzywa i owoce, został przygotowany przez Anię Dąbrówkę, córkę Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki. 
---
Partnerem Głównym kampanii jest Knorr – marka produktów żywnościowych obecna na polskim rynku od 1933 roku. Jej celem jest dostarczenie polskim konsumentom doskonale smakujących produktów, na bazie których można przyrządzić szybko i prosto smaczne potrawy. Produkty marki Knorr tworzy i doskonali sztab profesjonalnych kucharzy z całego świata, dla których gotowanie jest życiową pasją. Korzystają oni ze składników najwyższej jakości, o które Knorr dba od samego początku, z zachowaniem troski o środowisko. Wierzymy, że dzięki zrównoważonemu rolnictwu produkty Knorr smakują lepiej.

Partnerem merytorycznym akcji jest ProVeg – znana w Polsce i na świecie międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Jej głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat tego, jak dietą możemy dbać o zdrowie, środowisko, dobrostan zwierząt i sprawiedliwość żywieniową.

Autorem konceptu, kreacji w mediach i organizatorem kampanii jest agencja Advalue, która w swojej codziennej pracy stawia na tworzenie rozwiązań marketingowych prowadzących do zrównoważonego rozwoju biznesu i społeczeństwa.