Wino, wina

0
270
Rate this post

Od kiedy nasz kraj przystąpił do Unii Europejskiej, polscy producenci wreszcie naprawdę mogli rozpocząć eksport swoich produktów do innych krajów członkowskich. Dzięki temu, nasze rodzime firmy co roku odnotowują większe zyski, czego zasługą jest głównie z każdym rokiem wzrastający eksport swoich produktów.

Nasi rodzimi producenci tanich win także korzystają z otwarcia granic. Ich produkty, z uwagi na wysokie oprocentowanie alkoholowe oraz znacznie niższą cenę, niż produkty konkurencji krajów obcych, są mile widziane w Europie. O korzystnym, dla polskich producentów win eksporcie do innych krajów swoich produktów może świadczyć fakt, że część producentów, którzy dotąd swoje produkty kierowali na rynek polski, teraz skupili się jedynie na rynku zagranicznym.

Nasze tanie wino, szczególnie przypadło do smaku takim krajom jak Czechy czy Ukraina. Natomiast kraje, do których nie eksportujemy, z powodu braku zainteresowania obywateli to m.in. Francja czy Włochy.

Obywateli krajów, w których nasze wina są dobrze odbierane cenią je głównie za dobry smak oraz niską cenę. Przykładowo, wino o podobnych składnikach oraz smaku pochodzące od zagranicznego producenta dostępne jest w cenie ok. 4 euro, natomiast nasze tanie wina dostępne są już od 1 euro.

Na szczęście dla Polski, nie jesteśmy rozpoznawani jedynie z tanich win. Eksportujemy także droższe trunki, jednak nie są one aż tak popularne jak nasze tanie wina. Oczywiście, nie eksportujemy jedynie produktów alkoholowych. Nasi producenci, eksportują także inne swoje produkty, począwszy od branży spożywczej, po tekstylia.